Kā izvēlēties piekabi? Piekabi ar kniedēto vai metināto savienojumu?

Pārlieku neiedziļinoties tēmā, var būt neskaidrs, kā divas viena izmēra piekabes var tik ļoti atšķirties cenas ziņā. Viss taču šķiet vienāds, bet cena atšķirīga?

Tirgū piedāvātās piekabes virsbūves ziņā iedalās divās daļās – piekabes ar metināto rāmi un piekabes ar kniedēto savienojumu. Skatoties no attāluma, abas piekabes izskatās gandrīz savstarpēji aizvietojamas, taču, aplūkojot rūpīgāk, atklājas, ka to atšķirības ir dizainā. Piekabēm ar metinātu rāmi ir monolīta metinātā rāmja un jūgstieņa konstrukcija, kas nodrošina ilgu piekabes kalpošanas laiku pat intensīvas lietošanas un pārslodzes gadījumā. Pateicoties kopņu konstrukcijai, šasija ir stingra. Tas piekabi padara īpaši spēcīgu un izturīgu pret vibrācijām, kā arī novērš piekabju sānu pieslēgvietu novirzi un rāmja garenisko novirzi.

Piekabēm ar skrūvju un kniežu savienojumiem detaļu un mezglu savienošanai izmanto bultskrūves un kniedes, kas konstrukcijai nepiešķir tādu pašu stingrību kā metinājuma apdare. Bieži lietojot piekabi, detaļas sāk nedaudz savstarpēji kustēties un skrūvju vai kniežu savienojumi deformējas. Tā rezultātā rodas nepilnības, kas tiek pārnestas uz citām konstrukcijas daļām.

 

Ja piekabe tiek regulāri izmantota konkrētam mērķim, tad kniežu savienojuma piekabes lietošanas mūžs nebūs salīdzināms ar metinātā rāmja piekabi, tādēļ piekabes ar kniežu savienojumu galvenokārt tiek ieteiktas retākai lietošanai, biežāk pārvadājot mazākas un vieglākas kravas. Ražot piekabes ar kniežu savienojumu ir ievērojami vienkāršāk un ātrāk, tāpēc to cena ir lētāka nekā piekabēm ar metinātu rāmi.

Kādu piekabi tad izvēlēties? Ja jūs izmantojat piekabi reti un pārvadājat ar to vieglāku preču veidu, tad jums ir piemērotas abas – kā kniežu savienojumu piekabes, tā piekabes ar metināto rāmi. Taču ja piekabei pielietojums tiek atrasts biežāk, slodze un kravas svars ir lielāki un ceļa apstākļi nereti ir sarežģītāki, tad noteikti iesakām piekabi ar metināto rāmi. Brentex produktu klāstā ir tikai metinātu rāmju piekabes, kas radītas, lai kalpotu ilgi!

Izvēlies savu piekabi ŠEIT

 
+