Kā izvēlēties laivas piekabi?

Brentex laivu piekabes ir piemērotas visu veidu laivām: motorlaivām un kuteriem, airu laivām un gumijas laivām. Laivas piekabes izvēlē galvenokārt ir jāņem vērā laivas forma.

Brentex laivu piekabes ir piemērotas visu veidu laivām: motorlaivām un kuteriem, airu laivām un gumijas laivām. Laivas piekabes izvēlē galvenokārt ir jāņem vērā laivas forma. Zemdibenu un gumijas laivu transportēšanai piemērotākas ir piekabes ar kopnēm, jo tās vienmērīgi atbalsta laivu visā tās garumā. Laivām ar dziļāku ķīli ir piemērotas piekabes ar veltņiem, kas laivu labi nostiprina pārvadāšanai.

Izvēloties piekabi ir jāievēro šādi parametri:

  • Laivas svars
  • Laivas garums
  • Laivas platums

Laivas svars. Lai izvēlētos īsto piekabi savai laivai, ir jāzina tās svars. Laivas svars vienmēr jārēķina kopā ar aprīkojumu, kas parasti atrodas laivas iekšpusē: motors, degviela, enkurs utt.

Laivas garums. Piekabes izvēlē ir būtiski zināt arī laivas garumu. Piekabju tehniskajos datos maksimālais laivas garums tiek aprēķināts no priekšgala balstā esošās vinčas līdz aizmugurējiem lukturiem. Maksimālais garums ir atkarīgs no priekšgala formas un laivas konstrukcijas. Laiva jāsavieno ar piekabi tā, lai lielākā daļa laivas svara gulētu uz tilta un apmēram 10% no laivas svara – uz piekabes sakabes. Ar šo izkārtojumu tiek garantēts braukšanas komforts. Smaguma centru var mainīt, pārvietojot vinču uz priekšu vai atpakaļ.

Laivas platums. Ja iespējams, iesakām izvēlēties piekabi, kas būtu tikpat plata kā jūsu laiva, tikai tad būs nodrošināta lielāka stabilitāte uz ceļa un maksimāls lietošanas ērtums.

Laivas piekabes izvēlē ne mazāk svarīga ir arī tās piekares uzbūve. Visas Brentex laivu piekabes ir aprīkotas ar lokšņu atsperēm un amortizatoriem, kas nodrošina stabilu un drošu braukšanu. Turklāt tilts ar atsperēm ir ievērojami izturīgāks nekā vērpes balstiekārta.

Uzmanība jāpievērš arī sānu un ķīļveida veltņiem. Jo vairāk sānu veltņu, jo mazāk iespiežas laivas dibens un laiva peld līdzenāk. Svarīgs ir arī ķīļrullīšu skaits, jo lielākā daļa laivas svara gulstas uz tiem.

Brentex laivu piekabes ir dizainētas sadarbībā ar laivu īpašniekiem, zvejniekiem un jūrniecības entuziastiem, lai izstrādātu piekabi ar maksimālu lietošanas ērtumu un izturību. Tā sasniegšanai ir izmantoti tikai rūpīgi izvēlēti un pārbaudītas kvalitātes komponenti.

Vienmēr var gadīties, ka jūsu laivai ir netradicionāla forma un tāpēc jums ir grūti izvēlēties tās piekabi. Šādā gadījumā droši sazinieties ar mums un noteikti kopā atradīsim jums piemērotu risinājumu.
Mūsu kontaktus atradīsiet ŠEIT

Laivu piekabju izvēli atradīsiet ŠEIT

 

+